PASENIE S LUCA FINI

 

27.10 2013 sme boli na školení s talianskym predstaviteľom Luca Fini

 

 

- je prezident Talianskeho klubu - Associazione Italiana Sheepdog

 

- člen talianskeho národného tímu na Majstrovstvách sveta a Majstrovstvách Európy v pasení

 

- niekoľkonásobný víťaz talianskeho národného šampionátu

 

- pravidelný účastník pretekov v pasení v Európe a vo Veľkej Británii

 

 

Školenie sa uskutočnilo v prekrásnom prostredí Banskobystrických hôr, skoré ráno bolo zaliate do hmly, ktorá pomaly odkrývala krásu hôr. Stretli sa tam milovníci pasenia zo Slovenska a Čiech. Zúčastnili sa majitelia Border collií, jedna dlhosrstá kólia, jedna šeltí a jeden welsh corgi pembroke (MANGO).

 

Školenie sa začalo o pol ôsmej ráno a ukončilo sa s prvými zapadajúcimi lúčmi slnka. Cez obednú prestávku nás organizátori potešili gulášikom a dobrým syrom domácej výroby.

 

Školenie prebiehalo veľmi individuálne, čo každý účastnik uvítal. Psíky, ktoré priamo nepásli boli odložené v prepravkách či klietkach a majitelia pozorne počúvali a pozerali priebeh školenia.

 

Názorne nám bolo predvedené ako sa nekoncentrovaný a ovce štípajúci pes za pól minútky vďaka Lucovi premenil na vyrovnaného pracujúceho psa - na tomto príklade nám predviedol ako na psa vyvinúť tlak bez akéhokoľvek násilia či použitia fyzickej sily. Tlak ktorý je potrebný vyvíjať na psa je samozrejme individuálny a každý by si mal svoje zviera poznať natoľko aby psíkovi prílišným tlakom neznechutil prácu.

 

S Mangom sme konkrétne pracovali tak ako na tréningoch. Doterajšie nadobudnuté kroky Luca pochválil a odporučil pokračovať. Začali sme pracovať na stranových poveloch a následnom privedený ovečiek k pastierovi.

 

Na školení sa zúčastnila aj naša trénerka Zuzana Černá, ktorá nás bude viesť aj naďalej a ktorej vďačíme za naše doterajšie pokroky a úspechy.

 

 

 

Školenie nás naplnilo skvelým pocitom zadosťučinenia, keďže Mango sa Lucovi páčil a pochválil jeho prácu.

 

Som pyšná na môjho chlpáča.

 

 

                                                                                               

Pasenie na Vsetíne

Pasenie oviec Vsetín

27.01.2014 19:01
Na internete som našla viacero ľudí, ktorí opisovali pasenie na Vsetíne. Stále som však netušila ako sa k tomuto paseniu dostať. Vsetín mám blízsko, a preto som intenzívne pátrala. Snaha sa oplatila a ja som našla potrebné informácie. Mohli sme vyraziť na prvú lekciu. Pasenie na Vsetíne je...